18401 Train Time Table PURI-OKHA WEEKLY EXP.

STATION NAME STATION CODE ARRIVAL HALT TIME
In Mins
DEPARTURE DAYS DISTANCE
In KMs
Puri PURI
09:50
1 0.0
Khurda Road Jn KUR 10:40
20m 11:00
1 43.8
Balugaon BALU 11:42
2m 11:44
1 114.8
Chatrapur CAP 12:16
2m 12:18
1 169.5
Brahmapur BAM 12:35
5m 12:40
1 190.9
Palasa PSA 14:15
2m 14:17
1 265.3
Srikakulam Road CHE 15:08
2m 15:10
1 338.3
Vizianagaram Jn VZM 16:10
5m 16:15
1 407.8
Visakhapatnam Jn VSKP 17:15
20m 17:35
1 468.9
Anakapalle AKP 18:17
1m 18:18
1 502.0
Samalkot Jn SLO 19:48
2m 19:50
1 619.4
Rajahmundry RJY 20:48
2m 20:50
1 669.6
Eluru EE 22:19
1m 22:20
1 758.9
Vijayawada Jn BZA 23:35
15m 23:50
1 818.5
Warangal WL 02:49
2m 02:51
2 1025.1
Ramagundam RDM 04:34
1m 04:35
2 1126.4
Manchiryal MCI 04:49
1m 04:50
2 1140.1
Sirpur Kaghaznagar SKZR 05:19
1m 05:20
2 1198.5
Balharshah BPQ 06:55
5m 07:00
2 1268.4
Chandrapur CD 07:18
2m 07:20
2 1282.1
Wardha Jn WR 09:03
2m 09:05
2 1400.9
Badnera Jn BD 10:52
3m 10:55
2 1496.1
Akola Jn AK 11:48
2m 11:50
2 1575.1
Shegaon SEG 12:23
2m 12:25
2 1612.2
Malkapur MKU 12:58
2m 13:00
2 1664.5
Bhusaval Jn BSL 14:00
5m 14:05
2 1714.6
Jalgaon Jn JL 14:30
5m 14:35
2 1738.7
Amalner AN 15:38
2m 15:40
2 1793.4
Nandurbar NDB 17:05
10m 17:15
2 1888.7
Surat ST 19:55
5m 20:00
2 2049.5
Vadodara Jn BRC 22:02
5m 22:07
2 2179.2
Ahmedabad Jn ADI 00:45
15m 01:00
3 2279.2
Viramgam Jn VG 01:55
2m 01:57
3 2344.4
Surendranagar Jn SUNR 02:55
2m 02:57
3 2409.9
Rajkot Jn RJT 05:00
10m 05:10
3 2525.9
Hapa HAPA 06:37
10m 06:47
3 2601.9
Jamnagar JAM 06:59
5m 07:04
3 2610.4
Khambhalia KMBL 07:52
2m 07:54
3 2664.8
Dwarka DWK 09:29
5m 09:34
3 2748.9
Okha OKHA 10:20

3 2777.9